Наразі ціни на металеві вироби зростають, поточна ціна може змінюватися виробником. Будь ласка, уточнюйте ціни у Вашого менеджера


Як кріпити самонесучий кабель

Натяжной зажимПри введенні об'єкта в експлуатацію необхідно дотримуватися ряду стандартів, пов'язаних з підключенням до електромережі і підведенню інших комунікацій. Вони стосуються як вибору силових і волоконно-оптичних кабелів, так і безпосередньо монтажу. При введенні в експлуатацію приватного будинку або більшого об'єкту здійснюється кріплення самонесучого кабелю до стовпа, яке проводиться з урахуванням особливостей самого об'єкта і електричної мережі. Він відрізняється рядом переваг - підвищеним захистом, міцністю і провідність.
 
Такі кабелі відрізняються рядом особливостей:
 • наявність підтримуючих затискачів, інтегрованих в монтажні ролики для розкочування;
 • опціональні можливості для прокладки в шахтах, підземних каналах, в підвалах;
 • можливість заміни діючої лінії без її відключення;
 • надійна фіксація і стійкість до різних впливів.
 
Вони відрізняються наявністю щільного захисного шару, а в деяких випадках - додаткової обмотки з зміцнюючих ниток. Всі разом це дозволяє зробити правильне кріплення самонесучого кабелю до стовпа відповідно до діючих стандартів ГОСТ. Фахівці здійснюють проектування ліній для передачі телекомунікаційних і цифрових даних.
 

Кріплення самонесучого кабелю

Конструктивні особливості полегшують безпосередньо кріплення самонесучого кабелю. В першу чергу це досягається за рахунок використання різноманітних типів кріплень, що дозволяють виконувати прокладку практично в будь-яких умовах. Вони підходять для будь-яких типів бетонних і металевих опор. Для організації повітряних ліній по стовпах здійснюється підвіска самонесучого кабелю.
 
Особливості монтажних робіт при підведенні самонесучого оптичного кабелю
 
Самонесучий оптичний кабель використовується для монтажу на відповідних опорах ліній зв'язку. Існують певні монтажні схеми, покликані знизити ризик пошкодження при ударах, перегини, натягу. Основною вимогою є акуратність і точність виконання всіх робіт.
 
Конструкція кабелю дозволяє кріпити затискачі безпосередньо до оболонки для подальшого натягу. Завдяки невеликому перетину і легкості допускається підвішування навіть на опорах, призначених для більш низького класу. При монтажі не потрібно застосовувати додаткові ізоляційні матеріали, траверси або будь-які складні кріпильні системи. Використовуються тільки стандартні гаки і кронштейни, аналогічні тим, що використовуються при монтажі проводів СІП.
 

Основні типи кріплення кабелів:Натяжний затискач

 • натяжний - з використанням спеціальних затискачів;
 • підтримуючий - з дотриманням висоти підвісу і стріли провисання.
 
Кріплення виготовляються з високоміцних матеріалів, здатних витримувати як механічні навантаження, так і перепади температур. Залежно від конкретного місця для кріплення оптичного самонесучого кабелю використовуються анкерні затискачі, що забезпечують жорсткість і високу міцність. Натяжні кріплення дозволяють контролювати ступінь провисання окремих секцій. До бетонних опор гаки приєднуються за допомогою бандажних стрічок. Підтримуюча арматура позбавляє від необхідності використовувати спеціальні ролики для розкочування.
 
Основні етапи роботи:
 • підготовка траси і опор для лінії;
 • монтаж лінійно-зчіпний арматури;
 • установка барабанів для протягання;
 • розкочування за допомогою трос-лідера і барабана;
 • регулювання натягу;
 • установка кінцевих муфт.
 
Регулювання здійснюється під контролем кваліфікованого фахівця, який використовує монтажні таблиці для визначення сили натягу і стріли провисання. Він також стежить, щоб всі матеріали повністю відповідали використовуваним кабелям. Велика увага приділяється вимогам, пов'язаним з умовами експлуатації створюваних ліній.
 
Універсальні несучі елементи для оптичних кабелів 
 
Повітряні самонесучі кабелі використовуються повсюдно, а для забезпечення надійності і довговічності слід використовувати якісні кріплення. Самонесучий кабель відчутно зручніше і економічніше в порівнянні з лініями, які прокладаються в землі і шахтах. Зниження експлуатаційних витрат і спрощення обслуговування підвищують його популярність.
 
Конструкція являє собою одножильні кабелі з ізоляцією, які скручуються в джгут навколо металевого троса, призначеного для підвищення міцності. Завдяки цьому його можна підвішувати на стовпах разом зі звичайними лініями електропередач. 
 
Для кріплення такого кабелю використовуються наступні елементи:
 • анкерний гак;
 • натяжний затискач;
 • еластичні, але міцні хомути і трубки;
 • затискачі для заземлення несучого тросу (якщо необхідно).
 
Гаки кріпляться безпосередньо до опори, а до них вже приєднується зажим. За допомогою хомутів можна з'єднати кілька кабелів разом.
 
Широкий вибір кабельної арматури та, безпосередньо, оптичного кабелю Ви знайдете в інтернет-магазині Setevoe.com.ua
 • Купівля частинами від Монобанк
 • Оплата частинами від ПриватБанк
 • Миттєва розстрочка від ПриватБанк