044-499-94-80

Досить будувати плани — пора реалізовувати!

Оптический кабель FTTH снова на складе

Власників будинків штрафуватимуть за відмову впускати телеком-операторів

Депутати спростять доступ телекомників до об'єктів інфраструктури

Верховна Рада взялася боротися за права операторів телеком ринку в частині доступу до інфраструктури. Метою законопроекту №2042 його автори - Олександр Федієнко і Михайло Крячко з партії «Слуга народу» - називають розвиток телекомунікаційних мереж. Однак цілком благородні завдання пропонують вирішувати досить жорсткими заходами.

Суть документа зводиться до вдосконалення правил доступу операторів зв'язку до будівель, стовпів і криниць для прокладання кабелів, що ще в 2017 році прийняв попередній склад Ради, уклавши додаткові права для телекомників в закон «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

Старі правила не працювали

У ньому прописані норми, як, де і на яких умовах учасники ринку можуть прокладати свої кабелі і встановлювати базові станції (БЗ) бездротового зв'язку. І навіть вказані граничні розміри абонплати, яку оператори щомісяця виплачують балансоутримувачу за право користуватися інфраструктурою.

До лютого 2017 го таких єдиних правил гри на телеком-ринку не існувало. Тому оператори і провайдери стикалися з численними випадками, коли власники різних об'єктів - електроопор, будинків та ін. - просто не дозволяли прокладати телеком-мережі. Або ж встановлювали таку плату за доступ, яка була неприйнятна для телекомників.

Однак, коли закон вступив в силу, виявилося, що в ньому все ще є лазівки. Якими власники різної інфраструктури можуть скористатися і «успішно» перешкоджати розвитку телеком-мереж.

Законопроект # №2042 покликаний усунути зазначені недоліки. Власники, наприклад, багатоквартирних будинків вже не зможуть ухилятися від виконання закону. А телеком-оператори та інтернет-провайдери зможуть прокладати свої мережі. Для цього вони зможуть використовувати наступну інфраструктуру:

  • Об'єкти будівництва.
  • Об'єкти транспорту.
  • Об'єкти електроенергетики.
  • Кабельну каналізацію електрозв'язку.
  • Будинкові розподільні мережі.

Серед нововведень - відшкодування телеком-оператору упущеної вигоди в разі, якщо власник інфраструктури буде «ставити палиці в колеса». Наприклад, відмовиться від укладання договору або виконувати його умови.

Висновок: купуй обладнання та вільно прокладай мережі!

Купити мережеве обладання

Дякуємо, що читаєте нашу розсилку!

Ви отримали цей лист, тому що є передплатником новин компанії "Ембер". Повідомлення є комерційною пропозицією, адресовано на електронну адресу. Відповідає вимогам постанови КМУ №720 від 09.08.2005 та ст. 33 Закону "Про телекомунікації", не підпадає під ст. 363-1 КК України

Telegram Facebook Facebook Facebook Google+ Google+ Google+