Наразі ціни на металеві вироби зростають, поточна ціна може змінюватися виробником. Будь ласка, уточнюйте ціни у Вашого менеджера


Як вибрати оптичний кабель

Незважаючи на стрімкий розвиток супутникових і радіохвильових технологій, передача різного роду даних не може здійснюватися виключно повітрям. З цією метою, як і раніше застосовують кабельну продукцію, але до якості її ізоляції, провідника і пропускної здатності пред'являють підвищені вимоги. Оптичний кабель відповідає їм повною мірою. Це високотехнологічна і надійна продукція, яка успішно вирішує завдання, що виникають перед провайдерами.
 
Для довідки. Оптоволоконний кабель являє собою провідник, розроблений для передачі оптичних сигналів по лініях зв'язку зі швидкістю, яка близька до швидкості світла. Створено з світлопрозорих ниток, за якими інформація передається значно швидше і далі, ніж по дротах з міді. Оптоволокно зазвичай складається з серцевини і оболонки, має круглий або плоске перетин і товщину 70-10 мкм для одномодового волокна або 50-62,5 мкм для багатомодового.
 
Оптичний кабель
 

Оптичний кабель: історія виникнення

Вперше принцип передачі оптичного сигналу по световоду був відкритий ще в початку дев'ятнадцятого століття, але в той час вчені через відсутність технологій не змогли знайти йому практичне застосування.
 
Трохи пізніше, в першій половині тридцятих років, американський винахідник Н. Р. Френч запатентував оптичну телефонну систему, принцип дії якої полягав у передачі мовних сигналів по скляних стрижнів за допомогою штучного джерела світла.
 
Через тридцять років світ побачили фотодіоди і напівпровідникові лазери, які стали застосовувати як приймач / джерела оптичного сигналу в ході наукових дослідів.
 
Комерційне застосування технології стало можливим тільки після того, як англійці зменшили загасання в структурі волокна, зробивши його багатомодовим. Це сталося на початку сімдесятих років, а вже в вісімдесятих її стали використовувати повсюдно.
 
Сучасні оптико-волоконні магістралі здатні передавати інформацію на відстань понад тисячу кілометрів зі швидкістю 159 терабіт в секунду.
 

Конструкція оптичного кабеля

Промислова індустрія пропонує неймовірну безліч різновидів кабелів, що відрізняються технічними характеристиками і експлуатаційними властивостями, але абсолютна більшість складається з наступних елементів:
  • Осьовий (центральний) елемент. Це несе пруток, покритий оболонкою з полімеру. Виготовляється з металу, склопластику або металу, покритого поліетиленовою оболонкою. Надає виробу жорсткості, додатково центрує трубки.
  • Світоводи. Являють собою двошарові волокна (зі скла або полімеру), часто покриті одним або двома шарами лаку (оберігає волокна від пошкоджень і маркує їх різними кольорами).
  • Трубки, заповнені гідрофобним гелем (від однієї і більше). Виготовляються із пластику, містять від чотирьох до дванадцяти светопроводящих волокон. Загальна кількість волокон в кабелі може бути 4, 32, 48, 64 або 288. Виробник уніфікує і стандартизує продукцію, тому в деяких моделях при невеликій кількості ниток замість трубок можуть інтегруватися полімерні заглушки.
  • Захисна плівка. Обплітає трубки, надаючи їм демпфирующие властивості. Зсередини змочена гідрофобним гелем, тому знижує тертя елементів всередині конструкції, додатково захищаючи їх від згубного впливу вологи.
  • Броня. Це шар зі сталевого дроту, цвяхового заліза, композитного матеріалу (зазвичай склопластику) або кеврал, що захищає виріб від механічних пошкоджень в разі укладання кабелю поза каналізаційних колодязів і без застосування пластикової труби.
  • Додаткова гідроізоляція. Це шар щільної поліетиленової плівки, під яку може укладатися кілька гидрофобного гелю (не обов'язково).
  • Зовнішня ізоляція. Це досить товста і гнучка оболонка з полімеру (зазвичай поліетилену). Захищає внутрішні елементи кабелю від негативного впливу навколишнього середовища і механічного пошкодження.
У паспорті виробника можна знайти детальну інформацію про технічні характеристики виробу, що використовуються колірних рішеннях, типі і розташуванні волокон.
 
Купити оптичний кабель і кабельну арматуру можна у нашому інтернет-магазині Setevoe.com.ua
  • Купівля частинами від Монобанк
  • Оплата частинами від ПриватБанк
  • Миттєва розстрочка від ПриватБанк